Previous Topic

Next Topic

Book Contents

Book Index

Paragon

Wystawianie paragonu rozpoczynamy podobnie jak wystawianie Faktury VAT, od wpisania numeru magazynu oraz daty wystawienia dokumentu. W nazwie okna pojawi się nazwa dla odbiorcy paragonu. Jeśli jej nie ma, oznacza to, że w Parametrach Systemu w grupie Paragon-Inne nie podano grupy oraz numeru kodu odbiorcy paragonowego. Pamiętajmy, że kod i dowolna nazwę (także pustą) dla tego rodzaju odbiorców, podajemy w jednym z istniejących słowników. Może to być na przykład nazwa: Sprzedaż paragonowa - Odbiorca Indywidualny

Następnie wypełniamy pozycje dokumentu w sposób identyczny jak przy wystawianiu Faktury VAT.

Po wprowadzeniu wszystkich pozycji dokumentu, przychodzi czas na zapis. Klikamy ikonę BUTTONzapisz lub naciskamy klawisz F2. Tym razem na ekranie otrzymamy inne okno niż przy zapisie Faktury VAT. Jest ono znacznie uproszczone, ponieważ wystawianie paragonów nie wymaga tylu informacji.

GMparagon

W polu Numeru Dokumentu program podpowiada nam kolejny, ale możemy go zmienić na inny. Pod spodem znajduje się numer Paragonu. Następnie zaznaczamy czy chcemy zapisać i wydrukować dokument czy też tylko go zapisać. W tym miejscu mamy jeszcze możliwość zrezygnowania z zapisu. Po wybraniu BUTTONzapisz otrzymamy wydruk paragonu (jeżeli tak zaznaczyliśmy), stany zostaną uaktualnione, a dokument zostanie zaksięgowany. Zapis Paragonu powoduje automatyczne przyjęcie gotówki do kasy i wystawienie kolejnego dokumentu KP. Jeżeli pracujemy z drukarką fiskalną, to paragon zostanie wydrukowany tylko na drukarce fiskalnej lub na fiskalnej i „normalnej”, w zależności od ustawionego parametru.

Zobacz także

TGSoft

Obroty podstawowe

Faktura VAT

Faktura do dowodów WZ

Korekty Sprzedaży

Ręczne Korekty Sprzedaży

Zwrot Paragonu

Zwrot Sprzedaży Wewnętrznej

Poprawa Faktury

Powrót do Dokumentu - Bufor

Dokumenty Magazynowe- Rejestrowanie